Montessori Eğitim Sistemi

10.05.2020    15:42:49
237 kişi okudu.
Montessori Eğitim Sistemi. Montessori eğitim sisteminin kurduğu ortam, çocukların doğumundan ortaokula dek eğitim alabilmesine olanak sağlıyor. Montessori, kendi kendine yetebilmeye, el yordamı ile öğrenmeye ve işbirliğine dayalı bir eğitim yöntemi. Montessori eğitiminin uygulandığı sınıflarda çocuklar, uygun ortamda, öğretmenin yaşlarına uygun aktivitelere yönlendirmesi ve sürece katılımı ile yaratıcı eğitim yollarını seçmeleri için teşvik edilir. Çocuklar bu sınıflarda gruplar halinde ya da bireysel olarak dünyayı keşfederek potansiyellerini geliştirirler. Yıllar boyunca, teknoloji alanda yeniliklere imza atan mucitlerin birçok benzer yanları olmuştur. Zeki, kalıpların dışında fikir üreten, yaratıcı ve açık fikirli olmaları bu özelliklerden sadece birkaçı. Fakat bu mucitlerin bilmediğiniz bir ortak noktası daha var; hepsi Montessori okullarında eğitim gördü. Montessori Eğitimi Almış Ünlü Mucitler ve Girişimciler Larry Page (CEO, Google) Google’ın kurucu ortaklarından Sergey Brin Thomas Edison Jeff Bezos (CEO, Amazon) Will Wright (“Sims” oyununun yaratıcısı) İlk arabayı üreten mucit Henry Ford Jimmy Wales (Wikipedia’nın kurucusu)