Belediyeler ve Yolsuzluk İddiaları

02.05.2020    05:46:52
159 kişi okudu.
Belediyeler ve Yolsuzluk İddiaları. "belediyeler ve yolsuzluklar" diye arama yapınca taraflı tarafsız birçok gazetenin manşete taşıdığı ve kabul edilemez vurgunların yolsuzlukların nasıl kitabına uydurulduğunu gördüm.Amacım elbette yaygara çıkarmak değil.Bu ülkeyi uçuruma sürükleyenlere tepki göstermenin en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum.Vatan aşkı bayrak sallamaktan,alkış tutmaktan,yalakalık yapmaktan veya herhangi bir siyasi partiye aidiyat hissetmekten çok daha farklı, çok daha insani eylemler gerektiriyor.Partizanlık bu ülkenin enerjisini yeterince tüketti, kutuplaşma denilen kavram siyasete yeterince kan veriyor olsa bile insanlar arasında ayrışmaya sebep olmuştur. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi parti listesine göre, Türkiye’de 77 tane parti siyasi faaliyet gösteriyor. Bunlardan 24’ü son 5 yıl içinde kuruldu(Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nun 11 Şubat 2019’da yayımladığı listeye göre). Bu partileri sayma lüzumu görmüyorum.Sayı olarak 77 tane olduğunu bilmemiz yeterli. Peki bu siyasi partiler ülke çıkarları için hangi konuda anlaşamıyorlarda bu kadar siyasi parti kuruluyor ve ülke ekonomisinden bu partilere bütçe ayrılıyor.Buradaki maksat her insanın kendini ifade edebilmesi olamaz.Öyle olsaydı meclis çatısı altında çok daha farklı bir yapıyla karşı karşıya olurduk.Sadece 3 partinin mecliste olduğu dönemlerde bile birbirine silah çeken birbirine küfreden vekiller gördük.